Neden Gram Altın?

Neden Gram Altın?

Yatırımcıların tercih ettiği yatırım çeşitlerinden biri de gram altına yatırım yapmaktır. Aşağıda anlattığımız bir çok avantajının yanında belirli dönemlerde  dolar karşısında değer kaybı da  olabilmektedir.  Uzun vadeli kazandırdığı tüm yatırım uzmanların ortak görüşüdür.  Gram altının yanında ayrıca altına yatırım yapanların diğer bir tercihi de tam, yarım ve çeyrek olarak bilinen ziynet altın ürünleridir.

Gram altın her zaman kazandırıyor…

Altın günümüze kadar her zaman yükselişine devam eden en fazla  yapılan yatırım araçları arasında yer almaktadır.

Gram altından işçilik fark bulunmamaktadır.

Ziynet altın olarak bilinen altın ürünlerinde  işçilik fiyatı bulunmaktadır. Bu fiyat farkı  gram altınlar için geçerli olmamaktadır.  için söz konusu değildir. Ziynet altınlarda belirli oranlarda işçilik fiyatı da ödenmektedir. Bu durumda ziynet altın bozdurulurken işçilik fiyatı kadar  zarar edilmektedir. Gram altında ise  işçilik olmadığı için bozdururken zarar edilmemektedir.

Gram altında tarih problemi yok!

Altın yatırımı genellikle  uzun vadeli düşünülen bir yatırım aracıdır. Ziynet altın yatırımında ürünlerin darphaneden basıldığı yıla göre belirli bir tarihi vardır. . Eski tarihli çeyrek ve yeni tarihli çeyrek ürünlerinde fiyat farkı bulunmaktadır. Bu durumda  bir önceki yıllara ait ürünlerde altının fiyatı da düşmektedir.  gram altında ise tarih farkından dolayı oluşan fiyat farkı da  yoktur.

Her bütçeye uygun yatırım gram altın

Ziynet altın olarak bilinen çeyrek, yarım ve tam altın gibi ürünler belirli bir fiyat aralığında bulunmaktadır. Bunun dışından bütçenize uygun olarak istediğiniz miktarda bir ziynet altın çeşidi bulunmamaktadır. Gram altın da ise, sizin belirlediğiniz oranlarda altın satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. 0,1 veya 1,00 gram altın alabilmeniz mümkündür. İstediğiniz miktarda, bütçenize uygun gram altın alabilirsiniz.

Altın hesabı açtırarak gram altın alabilirsiniz

Günümüzde birçok bankada altın hesabı bulunmaktadır. Gram altınlarınızı istediğiniz bir bankadan altın Hesabı açarak biriktirmeniz mümkündür. belirlediğiniz bütçeye göre paranızı internet üzerinden altına çevirebilirsiniz.

Bozdurmak kolay!

Elinizdeki altını bozdurmak için ayrıca kuyumcu ya da altın bozdurma işlemi yapan başka bir yer aramanıza gerek yok. Altın hesabınızdaki gram altınlarını istediğiniz an paraya çevirebilirsiniz.